Postup prodeje

Jak prodej firmy vypadá?

Prodeje firem jsou našim denním chlebem. Máme jasně stanovené postupy, kterými se během prodeje řídíme. Důležitá je pro nás transparentnost - o všech realizovaných krocích vás tak budeme průběžně informovat.

1. Úvodní konzultace

předprodejní rozhovor s cílem upřesnění záměru a motivu zájemce, získání základních informací o společnosti, zhodnocení aktuální situace a reálnosti prodeje firmy

2. Podpis poradenské smlouvy

součástí smlouvy jsou všeobecné podmínky, harmonogram transakce a seznam požadovaných dokumentů a informací

3. Příprava na prodej

stanovení prodejního pásma, zpracování atraktivních prezentačních materiálů pro potenciální zájemce, zalistování do naší nabídky investičních příležitostí

4. Oslovení zájemců o koupi

zařazením do naší nabídky firem vás propojíme s desítkami prověřených zájemců o koupi a investorů, kteří u nás hledají vhodnou akviziční příležitost. Díky tomuto efektivnímu nástroji, našemu aktivnímu marketingu, rozsáhlé databázi investorů a dlouhodobě budovaným kontaktům tak nalezneme vhodného zájemce o koupi vaší firmy. To vše při zachování maximální diskrétnosti.

5. Nalezení zájemce

jakmile někdo projeví zájem, podepíšeme s ním dohodu o mlčenlivosti, poskytneme mu další informace o vaší firmě a dohodneme prohlídku podniku. V případě vážného zájmu o koupi (předložením indikativní nabídky) zahájíme jednání o prodeji.

6. Jednání o prodeji

dohlédneme na proces, při kterém si zájemce prověřuje společnost (due diligence). Společně s vámi povedeme klíčová jednání o ceně, způsobu její výplaty a nejvýhodnějších podmínkách převodu. Po závazném potvrzení nabídky zájemcem spustíme proces přípravy smluvní dokumentace.

7. Prodej společnosti

po podpisu smluvní dokumentace a následném vypořádání vám bude vyplacena kupní cena. V tuto chvíli nám vzniká nárok na provizi, která je v řádu jednotek procent z kupní ceny.

8. Oslava

gratulujeme, právě bylo zhodnoceno vaše několikaleté úsilí

COPYRIGHT © 2020 - CREATED IN ZLIN BY WEBOO