6 častých otázek na prodej firmy

Otázky, které dostáváme na první schůzce nejčastěji, jsme pro Vás přehledně sepsali. Tady jsou odpovědi.

Zvládnu prodej firmy sám?

Je to možné. Prodej firmy však s sebou nese spousty rizik a výsledek není zaručen. Zkušený poradce předejde možným rizikům a konečný výsledek bude bezpochyby lepší. Někdy i několikanásobně.

Potřebuji posudek znalce?

Ne. Znalec Vám řekne, jakou má Vaše firma odhadovanou hodnotu. Reálnou hodnotu Vám ukáže až konkurenční tržní prostředí. Firmy se, bohužel, neprodávají jako nemovitosti.

Jak dlouho prodej trvá?

Reálně kolem jednoho roku. Jedná se o časově náročný proces, který vyžaduje zkušenosti, smysl pro detail a znalosti tržního prostředí. Vy musíte i nadále řídit svoji firmu a dbát pokynů zprostředkovatele.

Co ovlivňuje cenu?

Především hospodářské výsledky, reálný byznys plán a možnost dalšího růstu společnosti. Dále pak obor, ve kterém firma působí, know-how, kvalifikovaní zaměstnanci či používané technologie a majetek.

Čeho se v každém případě vyvarovat?

Zamlčování skutečností či předkládání nepravdivých údajů, pomyslných „kostlivců ve skříni“ atd. Všechny tyto skutečnosti dříve či později vyjdou najevo a značně snižují Vaši důvěryhodnost a nabízenou cenu.

Moje další působení ve firmě?

Záleží na požadavku každého kupujícího. Ve většině případů je Vaše další působení žádoucí z důvodu zachování kontinuity. Počítejte s min. 6 měsíčním poskytnutí součinnosti.
Tyto i další dotazy Vám zodpovíme na osobní schůzce. Neváhejte nás kontaktovat. Působíme v rámci celé ČR.
Copyright © 2018 Parite PRO s.r.o.    Úvodní stránka    +420 739 804 396    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    AGENTura Weboo
Copyright © 2018 Parite PRO s.r.o.
Úvodní stránka
 +420 739 804 396
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

AGENTura Weboo